انشا در مورد روزی که دوست دارم تکرار شود صفحه ۲۰ نگارش هفتم

انشا درباره روزی که دوست دارم تکرار شود با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری از صفحه 20 نگارش کلاس هفتم به همراه شکل گیری نقشه ذهنی را می توانید در ادامه در آموزش انشا ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد حیاط مدرسه

انشا در مورد روزی که دوست دارم تکرار شود صفحه ۲۰ نگارش هفتم

انشای کوتاه روزی که دوست دارم تکرار شود نگارش هفتم

مقدمه: روزی که دوست دارم مجددا آن را تکرار کنم روزی است که مادربزرگ و پدربزرگم می خواستند از زیارت کربلا به خانه بازگردند. آن روز فضای زیبایی در خانه مادربزرگ حاکم بود و اقوام و آشنایان برای مرتب کردن و سرو سامان دادن به کارها تقلا می کردند تا از مادربزرگ و پدر بزرگ به خوبی استقبال شود.

بدنه: مادربزرگ وقتی به خانه رسید با دستانی نرم که بوی گلاب می داد نوازشم کرد و پدربزرگ مرا در آغوش گرفت و خوشحالم کرد، سپس با همه اقوام دیده بوسی کردند و بعد از خوردن شام سوغاتی‌هایمان را از آن ها گرفتیم. مادربزرگ و بابابزرگ من خیلی خوب هستند و من به وجود آن ها افتخار می کنم همچنین آن ها نیز به داشتن نوه هایی مثل ما افتخار می کنند، انصافا داشتن این دو نعمت خیلی مهم و فوق العاده است.

نتیجه گیری: همیشه باید قدر روزهای خوب خود را بدانیم و قدر اطرافیان خود را بدانیم. چون وقتی چشمانمان را باز می کنیم خواهیم دید که آن روزها و کسانی که بیشتر با ما هستند و دیگر تکرار نخواهند شد.

انشا در مورد بهترین روزی که داشتم با مقدمه و نتیجه

مقدمه: عید نوروز قطعا یکی از آن روزهایی است که من دوست دارم تا آخر عمرم همیشه آن را تکرار کنم و خوشبختانه این آرزو به راحتی دست یافتنی است. به من نظر من عید نوروز خیلی زیباست زیرا در این ایام تعطیلات زیادی داریم و مراسم های باشکوه و دوست داشتنی زیادی برگزار می شود.

بدنه: در عید نوروز ما به دیدن اقوام می رویم و با کسانی دیدار می کنیم که آن ها را دوست داریم، البته نا گفته نماند یکی از بهترین لذت های عید نوروز عید گرفتن و خوردن آجیل است که واقعا خیلی خوبه. من بیشتر از هر چیزی این عید قدیمی را به خاطر روز سیزده به در آن دوست دارم زیرا در این روز همه ایرانیان به طبیعت گردی می روند و دور یکدیگر جمع می شوند تا این روز را جشن بگیرند و به طبیعت احترام بگذارند. البته نباید فراموش کنیم که در این ایام باید کمی هم درس بخوانیم و نباید وقتمان را برای چیزهای بیهوده تلف کنیم.

نتیجه گیری: در ایام عید نوروز اگر سعی کنیم با برنامه پیش برویم و همه چیز را طبق اصول و نظم خاصی انجام دهیم، قطعاً می توانیم از این عید زیبا نهایت استفاده را ببریم و آن را به بهترین شکل ممکن سپری کنیم. در ایام نوروز فرصت های زیادی داریم که نباید از آنها ساده بگذریم.

انشاء روزی را که دوست دارم آن را تکرار کنم

مقدمه: من همیشه دوست داشتم خانواده ای بزرگ داشته باشم، همیشه می خواستم اینقدر تعدادمان زیاد باشد که برای مسافرت رفتن فقط یک اتوبوس برای ما باشد. بخاطر همین بهترین روز زندگی من روزی که برادر کوچکترم به دنیا آمد. آن روز را هیچ وقت نمی توان فراموش کرد زیرا خداوند یک هدیه ارزشمند یعنی یک برادر کوچک و زیبا به من عطا کرد.

بدنه : اضافه شدن یک عضو جدید به خانواده یک حس جدید و جالبی دارد و دیگر نمی توانی مثل قدیم یکسری کارها را انجام دهی زیرا باید نسبت به قبل انسان مسئولیت پذیر تری باشی. روزی که برادرم به دنیا آمد همه اعضای خانواده و آشنایان به خانه ما آمدند و همگی بی تاب و منتظر خبری از سمت پدرم بودیم.

پس از گذشت چند ساعت پدرم با خانه تماس گرفت و خبر خوب سالم بودن مادر و برادرم را به ما داد. زمانی که مادر و پدرم به خانه آمدند برادرم را با عشق بغل کردم، اون زیباترین انسانی بود که تا به امروز دیده بودم، صورتش کوچکتر از یک کف دست بود و چشم های فوق العاده ای داشت. من از روز اول عاشقش شدم و می خواهم در طول زندگی برای او الگوی خوبی باشم.

نتیجه: داشتن برادر حس خوبی به آدم می دهد و ما را از نظر اخلاقی کمی بزرگتر می کند. این که باید برای یک نفر الگو باشی و در مسیر زندگی‌اش به او کمک کنی تا رشد کند مسئولیت بزرگی است که باعث می شود خودمان نیز رشد کنیم و بیشتر مراقب رفتارهایمان باشیم.

همچنین بخوانید: انشا در مورد پاییز

☑️ به پایان انشا در مورد روزی که دوست دارم تکرار شود رسیدیم، اگر دیدگاهی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید