این خانم سلبریتی محیط زیست را آلوده می‌کند!

خواننده و بازیگر آمریکایی متهم شده است که تنها از تاریخ ۱ ژانویه تا ۲۹ ژوئیه ۱۷۰ مرتبه با جت شخصی پرواز کرده است.

به گزارش وقت صبح، تیلور سوییفت یکی از سلبریتی‌هایی بود که اخیراً به خاطر تولید دی‌اکسید کربن انبوه به خاطر استفاده از جت شخصی با انتقاد مواجه شدند. این خواننده و بازیگر آمریکایی متهم شده است که تنها از تاریخ ۱ ژانویه تا ۲۹ ژوئیه ۱۷۰ مرتبه با جت شخصی پرواز کرده است.

تیلور سوییفت محیط زیست را آلوده می‌کند.

با این حال نمایندگان سوییفت ۳۲ساله به «تی‌ام‌زی» می‌گویند: «جت تیلور مرتباً به افراد دیگر قرض داده می‌شود. نسبت دادن بیشتر این پروازها یا همه آن‌ها به او کاملاً نادرست است.»

پژوهش «یارد» پیرامون سلبریتی‌هایی که بیشترین دی‌اکسید کربن (CO2) را به واسطه استفاده از جت‌های شخصی تولید می‌کنند، بازیگر «گربه‌ها» (Cats) با ۲۲ هزار دقیقه پرواز معادل ۱۶ روز در رتبه اول قرار گرفته بود.

اتهام آلایندگی

جت سوییفت با این پروازها ۸۲۴۰ تن، یا به عبارت دیگر ۱۱۸۵ برابر میانگین سالانه نشر این گاز برای یک فرد، دی‌اکسید کربن منتشر کرده است.

تیلور سوییفت محیط زیست را آلوده می‌کند.

«فلوید می‌ودر» بوکسور با ۷۰۷۷ تن در سال یا ۱۰۱۱ برابر میانگین یک فرد، در رتبه دوم قرار گرفته است. می‌ودر رکورددار طی کردن کوتاه‌ترین مسیرها با جت شخصی است. او برای سفر ۱۰ دقیقه‌ای به لاس وگاس ۱ تن دی‌اکسید کربن تولید کرده است.

دیگر سلبریتی‌های متهم «جی-زی»، «الکس رودریگز»، «بلیک شلتون»، «استیون اسپیلبرگ» و «اپرا وینفری» بوده‌اند.

تیلور سوییفت محیط زیست را آلوده می‌کند.

«کایلی جنر» یکی دیگر از این سلبریتی‌ها بود که اخیراً با انتشار تصویری از خود با «تراویس اسکات» رپر در حالی که دو جت شخصی پشت سر آن‌ها دیده می‌شد، موجی از انتقادات را به سوی خود روانه کرد.

او در اینستاگرام نوشته بود: «با مال من برویم یا مال تو؟» جنر به فهرست افرادی که بیشترین دی‌اکسید کربن را منتشر می‌کنند راه پیدا نکرده، اما اسکات با ۸۳۸۴ دقیقه پرواز یا ۵.۸ روز در رتبه دهم قرار دارد.

منبع: ۳۰نما

دیدگاهتان را بنویسید