حقوق بازنشستگان، همچنان بلاتکلیف در دولت رییسی

حقوق بازنشستگان، همچنان بلاتکلیف در دولت رییسی

حال که در آستانه اولین سال شروع به کار دولت مردمی و انقلابی هستیم، جامعه کارگری کشور خصوصاً بازنشستگان و مستمری تأمین اجتماعی امیدوار به انجام اقدامات اصلاحی و مؤثری از سوی دستگاه‌های اجرایی در این خصوص هستند تا بلکه شاهد کاهش مشکلات اقتصادی خود در سایه پایین آمدن نرخ تورم باشند.

مطالباتی که حق قانونی و اولیه آنهاست و حتی اندکی بیشتر مطالبه نمی‌کنند. این در حالی است که محمدباقر قالیباف، ریاست مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه سال ۱۴۰۱ ابطال مصوبه دولت را ابلاغ کرده و تاکنون دولت هیچ تصمیمی در این خصوص نگرفته است.

تحقق همه آنچه که بازنشستگان طلب دارند

آری، مدتی از ابطال مصوبه دولت توسط قالیباف پیرامون حقوق آن دسته از بازنشستگان تأمین اجتماعی که سایر سطوح تعریف می‌شوند، می‌گذرد و همچنان قطار این افزایش بدون وقفه، بر روی ریل پُر پیچ و خم خطوط افکار و اندیشه آشفته دولت انقلابی، در بلاتکلیفی کامل در حرکت است و صدای آژیر گوش خراش توأم با دلهره آن، جان را به لب بازنشستگان رسانده است. از طرفی بازنشستگان، تنورِ داغ حضور در خیابان و اجتماعات مختلف خود را به امید اینکه این قطار به سرمنزل نهایی برسد، به سردی گراییده‌اند. در صورتی که این قطار به سرمنزل نهایی و مورد نظر بازنشستگان نرسد، ظرف صبر و بردباری آنها به سر خواهد آمد.

بنابراین ما از دولت انتظار داریم تا قبل از به سر آمدن آستانه تحمل بازنشستگان و شعله‌ور شدن تنور اعتراضات، سریعاً به سازمان تأمین اجتماعی دستور محاسبه افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان این سازمان را بر مبنای ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی و مصوبه هیات‌مدیره سازمان صادر کند، تا شاهد اجرایی شدن اقدام نیمه تمام دولت سیزدهم برای بازنشستگان سایر سطوح در آستانه اولین سال تولد این دولت باشیم

دیدگاهتان را بنویسید