پنج راه‌هایی که ورق گالوانیزه به شما کمک می‌کند تجارت بیشتری داشته باشید. ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری شیروانی، به علت وابستگی به عوامل مختلفی مانند بازار، نوع وضعیت اقتصادی، نرخ تورم و ه

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری شیروانی، به علت وابستگی به عوامل مختلفی مانند بازار، نوع وضعیت اقتصادی، نرخ تورم و همچنین تقاضا و عرضه در بازار، قابلیت تغییر پذیری دارد. از این محصول برای ساخت سقف شیروانی، سقف عرشه، مقاومسازی دیوارها و کف ساختمان استفاده میکنند. برای به دست آوردن وزن ورقهای فلزی از جمله ورق گالوانیزه، ورق سیاه، ورق روغنی، ورق آجدار و ورق اسیدشویی یک فرمول ثابت وجود دارد که از ضرب کردن طول، عرض، ضخامت در چگالی آهن که 7/86 بوده و برای راحتتر در محاسبه 8 در نظر گرفته میشود، به دست میآید. وزن هر متر مربع ورق گاولنیزه بر اساس فرمول زیر به دست می آید. بر این اساس سازه هایی که ابعاد بیش از 30 متر مربع داشته بر اساس متر مربع محاسبه گردیده و ابعاد کمتر از آن بر اساس هر دستگاه ارزش گذاری می گردد.بدین شکل که قیمت کانکس 30 متری مسکونی یعنی ابعادی مانند 10 متر طول و 3 متر عرض یا حتی 7 متر طول و 4 متر عرض که می شود 28 متر مربع در مجموع. اینکه ورق گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد و انواع آن کدامند و در چه اندازه و ابعادی تولید می شود موضوعاتی هستند که در این مقاله به آنها پرداخته شده است. ​Th​is po​st has ​been g᠎enerat ed ​with GSA Content G​enerat᠎or DEMO​!

علاوه بر فرآیند استفاده و تولید، تعمیر و نگهداری از ورقهای گالوانیزه نیز نسبت به دیگر ورقها سادهتر و کم هزینهتر است. استفاده از روش گالوانیزه برای جلوگیری از خورندگی و ضد زنگ کردن ورقهای فولادی و آهنی هزینه کمتری نسبت به دیگر روشهای افزایش مقاومت فلز دارد. گالوانیزه کردن نسبت به سایر روشهای ضد زنگ کردن ورقهای فولادی مانند تولید استیل ضد زنگ، ارزانتر و مقرون به صرفه بوده و علاوه بر این هزینههای نگهداری این نوع فلز به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه هم بسیار پایین است. شاید در نگاه اول خرید ورق گالوانیزه نسبت به دیگر ورقهای فولادی هزینه بیشتری داشته باشد اما به دلیل عدم نیاز به تعمیر و نگهداری خاص و همچنین مقاومت طولانی و عمر بالای این محصول، صرفه اقتصادی خرید ورق گالوانیزه بیشتر است. از جمله مزیت های این محصول می توان به کاربرد زیاد آن نسبت به سایر فولادها اشاره کرد. از جمله این خوردگیها میتوان به خوردگی حفرهای اشاره کرد. در زیر به انواع ورق فولادی با پوششهای گالوانیزه مختلف اشاره شده است. سودجویان سعی دارند ورقهای فولادی و آهنی معمولی را به جای ورقهای گالوانیزه به مشتریان عرضه کنند و اگر شما از نحوه تشخیص ورق گالوانیزه اصل از ورق تقلبی مطلع نباشید، متضرر سرمایه هنگفتی خواهید شد. Th​is art᠎icle has ᠎be᠎en ᠎do᠎ne ᠎by G᠎SA Conte nt Gen​er​at​or Demov ersion .

این ورقها قابلیت رنگ آمیزی با انواع رنگها را دارند که البته این قابلیت باعث افزایش مقاومت ورق یا قطعه در برابر خوردگی میشود. برای دسته بندی انواع ورق گالوانیزه علاوه بر روش تولید آنها که گرم یا سرد باشد، میتوان آنها را بر اساس شکل تولید که رول یا شیت، استفاده از انواع آلیاژهای روی برای پوشش دهی، ضخامت ورقها و انواع گل نیز دسته بندی کرد. همانطور که گفته شد به جز روش گرم و سرد روشهای دیگری هم برای ایجاد پوشش گالوانیزه روی ورقها و قطعات فولادی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است. همانطور که از نام آن مشخص است در این مرحله با استفاده از آب، سمباده و شویندههای قلیایی اقدام به شست و شوی ورقهای فولادی میشود. همچنین ورق گالوانیزه از پرطرفدارترین مصالح فولادی محسوب میشود که برای خرید آن نیاز است اطلاعات کافی دربارهی انواع، کاربردها و مزایای آن داشته باشید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت ورق ها با ما در تماس باشید.

در مرحله اسید شویی (Acid picking) قطعات برای پاک کردن رنگ، پوسته اکسید آهن و سایر اکسیدهای فلزی در حوض یا حمام اسیدکلریدریک غوطهور میشوند. در طی مرحله چربی گیری، سطح قطعات از رنگ، روغن، گریس و هر گونه ترکیبات پاک میشود. با اجرای پوشش گالوانیزه روی فولاد به هر روش، بین آهن و روی، پیل یا سلول الکتروشیمیایی تشکیل میشود که در آن فلز روی به عنوان آند (قطب منفی) و آهن به عنوان کاتد (قطب مثبت) به کار میرود. رنگی که بر روی ورق گالوانیزه رنگی کارخانهای به کار برده میشود، معمولاً یک پوشش پلیمری بوده که به بهبود مقاومت به خوردگی کمک میکند. یکی از انواع ورق رنگی، ورق گالوانیزه رنگی است. آنها به عنوان یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف، مورد استفاده قرار میگیرند از جمله این موارد میتوان به صنایع ساختمانی، خودروسازی، صنایع فلزی و تولید لوازم خانگی اشاره نمود. انعطاف پذیری مناسب، ظاهر زیبا، مقاومت در برابر عوامل تهدید کننده فولاد، کیفیت بالا و ضخامت و ابعاد متنوع از جمله مشخصات فولادهای گالوانیزه تولید شده در مجموعه شهرکرد است. ᠎Th​is w as c re ated ᠎by GSA Content  Gen erator Demoversi on!

یکی از برترین تولید کنندگان محصولات گالوانیزه در کشور که به شرکت ورق خودرو نیز شهرت دارد، کارخانه ورق خودرو شهرکرد است که این شیت ها را با بهترین کیفیت تولید می کند. استفاده از هر نوع ماده و مصالحی در تولیدات صنعتی باید توجیه اقتصادی داشته باشد و توجیه اقتصادی را قیمت، مقاومت و دوام مواد تعیین می کند. تغییرات قیمت انواع ورق گالوانیزه در طول 15 روز گذشته به شکل یک نمودار برای هر محصول در سایت به نمایش درآمدهاند. اصطلاح گل به دلیل به وجود آمدن طرح هایی با نام اسپانگل بر روی آن ها است که به دلیل غوطه وری در فلزات روی و سرب تشکیل می شوند. فرايندي است كه طي آن قطعات توليد شده پس از غوطه وري در مذاب روي پوششي از روي خالص و يا آلياژ روي آهن كه با پيوند هاي متالورژيكي (فلزي)به فلز پايه ( آهن ) متصل مي گردد . پس از بیرون آمدن فلز از حمام و قرار گرفتن آن در معرض جو، بین پوششِ فلز روی و اکسیژن، واکنش هایی صورت میگیرد که بر اثر آن، اکسید روی ایجاد میشود. Con᠎te nt was gen᠎er᠎ated  by G SA᠎ Con᠎tent G ener᠎at or Dem᠎ov​ersion .

قیمت ورق گالوانیزه رنگی تحت تأثیر عواملی مانند مقدار سفارش، ضخامت ورق، نوع پوشش رنگی، سایز و ابعاد ورق، قیمت مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا، قیمت دلار، هزینه حمل، برند محصول، استاندارد تولید و معاملات بورس کالا قرار میگیرد. ورق گالوانیزه رنگی چیست؟ فولاد از مصالح پر کاربردی است که معایبی مانند زنگ زدگی دارد که برای رفع آن راههای زیادی مانند اجرای پوششهای رنگی و گالوانیزه وجود دارد. گالوانیزه سازی یا فرآیند گالوانیزاسیون را با کمترین اغراق می توان یکی از مهمترین ابداعات دنیای امروزی به شمار آورد، زیرا ساختمان ها و خودروها به سبک روزگار دور وجود داشته و مردم در خانه هایی با سقف شیروانی زندگی می کردند اما از زمانی که ورق های گالوانیزه در زندگی مدرن امروز جای گرفت ساخت و ساز و صنایع و اتوماسیون گسترده شده و پیشرفت کردند. ورق گالوانیزه یکی از بهترین و سختترین پوششهای موجود در بازار است. از نظر ظاهری نیز ورقهای گالوانیزه در سه نوع بدون گل (Zero Spangle)، گل ریز (Minimum Spangle) و گل درشت (RegularSpangle) تولید و به بازار عرضه میشود. ورق های گالوانیزه از جمله محصولات پرکاربرد و با ظاهری زیبا هستند که کاربردهای زیادی را به خصوص در صنعت خودروسازی، ساخت و ساز و تولید لوازم خانگی به خود اختصاص می دهند. Content was g᠎enerat ed wi᠎th t he help of G SA Content Ge nerator ​DE᠎MO.

این ورق ها از ظاهری مناسب و زیبا برخوردار هستند و به آسانی نیز می توان آن ها را با اسپری آب و پارچه لطیف تمیز نمود. گاهی ممکن است برای تولید ورق گالوانیز از ورقهای بازیافتی نیاز به استفاده از سندبلاست یا سمباده زنی سنگین برای از بین بردن رنگ قدیمی از روی قطعات است. گالوانیزاسیون به روش غوطهوری گرم از شیوههای پرکاربرد و قدیمی در برابر زنگزدگی میباشد. قیمت ورق های گالوانیزه بسیار گرانتر از ورق فولادی سیاه است. اگر برای گالوانیزه کردن قطعات فولادی از روش گرم استفاده شود، لازم است که پس از انجام آن، قطعات فولادی سرد شوند، به همین منظور آنها را بلافاصله در آب و یا محلول دی کرومات سدیم غوطهور میکنند که مرحله خنک سازی (Quenching) نامیده میشود. در مرحله پیش فلاکسین (Pre-fluxing) پس اجرای اسید شویی، قطعات در حوض آب شسته شده، در پایان مراحل آماده سازی در حمام گرم کلرید آمونیاک روی قرار میگیرند. در ادامه به این دو فرایند و مراحل آن به تفصیل اشاره شده است. علیرغم مزایایی که در بالا برای این نوع از ورقهای فولادی و فلزی اشاره کردیم نباید از معایب آنها نیز غافل شویم. ورق فولادی گالوانیزه ، پوششی از فلز روی یا زینک (Zink) دارد که از آن بهخوبی در برابر این عوامل تا دهها سال محافظت میکند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن